שירות וויטרנרי

נוהל פעילות השירות הוויטרנרי – מטולה

 

 • פניות תושבים:
  בדיקה וטיפול בפניות התושבים נעשית ברצינות רבה ובמסגרת החוק. כדי שנוכל לטפל בפנייתכם  לנושא כלבים/חתולים משוטטים ושירותי לכידה יש לפנות לאיתן שקלים- 0535452762  לנושא חיסונים/ אירועי נשיכה/ חשד לאירוע כלבת יש לפנות לווטרינר הרשות מורן מזרחי – 0528308921

בכדי לייעל את הטיפול רצוי שתכינו מראש את מירב הפרטים החשובים לצורך הפניה, ביניהם כתובת הבעיה ושמות המעורבים. 

 • חיסוני כלבת:
  על פי החוק כל בעל כלב חייב להחזיק ברישיון להחזקת הכלב.
  התנאים למתן הרישיון הם: חיסון כלבת בתוקף, קיומו של שבב אלקטרוני לזיהוי הכלב ותשלום אגרה.
  חיסוני כלבת בשירות הווטרינרי מתקיימים אחת לחודש בפרסום מראש במבנה המועצה. כל חיסוני הכלבת הנעשים אצל וטרינרים פרטיים, מדווחים אל השירות הווטרינרי באופן סדיר, מועברת אלינו האגרה ששולמה, ואנו דואגים לשלוח רישיון להחזקת הכלב.
 • נשיכות:
  במקרה נשיכה על בעל הכלב לצור קשר עם הוויטרנר הרשותי ולהעביר את כלבו לתחנת הסגר, תוך 24 שעות מרגע שנודע לו דבר הנשיכה.
  בפועל תהליך ההסגרה מתחיל בפניה של הנשוך, למשרד הבריאות נפת צפת. שם נבדק הנשוך ונקבע לו טיפול. כמו כן מוציא משרד הבריאות צו להסגרת הכלב הנושך (בהסתמך על עדות הנשוך). הצו מועבר אל ההווטרינר הרשותי והוא אוכף את ביצוע ההסגר.
 • כלבים משוטטים:
  על פי החוק אין לשחרר כלב בשטח הציבורי כלל. בשל ריבוי הכלבים המוחזקים במטולה, משקיעה המועצה מאמץ גדול באכיפת חוק זה. כלב הנושא שבב, מאותר ובעליו צפויים לקבל קנס מנהלי הקבוע בחוק. על פי החלטת הוויטרינר המועצה, חלק מן הכלבים מועברים אל הכלבייה, ובנוסף לקנס, ישלמו בעלי הכלב גם את הוצאות הלכידה וההובלה.
 • עיקור חתולי רחוב:
  במבצעי העיקור, המתקיימים אחת לשנה, מגיע לוכד חתולים מיומן אל אתרים בהם יש חתולים רבים בשטחים ציבוריים ואוסף את החתולים. החתולים מעוקרים ומחוסנים כנגד כלבת ובנוסף, מסומנים על ידי קיטום אוזן שמאל. החתולים מוחזקים למעקב ומשוחררים למחרת במקומות מהם נאספו. 
 • פיקוח על עסקים:
  השירות הווטרינרי מפקח על כל העסקים המוכרים מוצרי מזון מן החי. החל משלב הבקשה לרישיון עסק, ליווי העסקים בביקורות תקופתיות  (מתואמות או פתע) בהתאם לצורך, ובמקרה הצורך אף בהפעלת סנקציות כלפי בעלי עסקים, בשיתוף עם מחלקת רישוי עסקים ומשרד הבריאות.
  נתקלתם במוצר בשר מקולקל או ברמת תברואה ירודה? – אנא פנו אל הוויטרנר הרשותי ותלונתכם תיבדק.