מרכז קהילתי

מרכז קהילתי מטולה 

פועל בתחומי המושבה מזה שנים ארוכות ואמון על כל תחומי התוכן הקשורים לתרבות, פנאי, חינוך בלתי פורמאלי ופיתוח קהילתי.

המרכז מחובר לחברה למתנ"סים מיסודו של משרד החינוך ונשען על תפיסת עבודה קהילתית-ערכית רב דורית.

המרכז הקהילתי מעצם היותו ממוקם בקצה הצפוני ביותר של מדינת ישראל, הינו בעל מאפיינים ייחודיים ונדרש לעיתים גם להתמודד עם סוגיות של פיתוח חוסן קהילתי, התנהלות בשעת חירום ועוד.

המתנ"ס מקיים פעילות חברה, קהילה וחוגים כולל מעון ילדים, בית גיל הזהב ופעילות ילדים ונוער במושבה בשלושה מבנים עיקריים המצויים בתחום המושבה וסמוכים זה לזה.

המתנ"ס אמון על:

פיתוח תכניות קהילתיות בראייה רב דורית וסביב מעגלי החיים ולוח השנה העברי. בין השאר: ארגון והפקת אירועים בקהילה, חגי ישראל, קבלות שבת קהילתיות, פיתוח תחום ההתנדבות ביישוב ועוד.

חינוך לגיל הרך: המרכז הקהילתי מפעיל מעון יום לגיל הרך, פעילות פנאי והעשרה להורים ולידים בגיל הרך, משחקייה ואירועי שיא בקהילה.

חוגים ופעילות ספורט: במתנ"ס פועל מגוון של חוגים לילדים ומבוגרים: פיתוח קול, כדורסל, שח מט, תנועה, יוגה, ציור, צ'י-קונג, חבורת זמר ועוד. כל תושב מהגיל הרך ועד הגיל יכול להשתלב בפעילות.

חינוך בלתי פורמאלי ותנועת נוער: במתנ"ס פועל רכז ילדים ונוער שאמון על כל תחום פעילות הפנאי לילדים ונוער. בנוסף במטולה פועלת תנועת בני המושבים בה פעילים ילדים מכיתות ד' ומעלה. בנוסף, אנו מפעילים תכניות שונות לשילוב נוער בסיכון עם נוער נורמטיבי. מועדון בוגרים לבני נוער פועל במהלך כל השנה ומפיק מסיבות ואירועים שונים לנוער.

פעילות פנאי למבוגרים: חגים, אירועים בקהילה, מסיבות, הרצאות וסדנאות למבוגרים בתחומי עניין שונים כמו ספורט, אורח חיים בריא ועוד..

תחום התנדבות: המתנ"ס רואה בתחום ההתנדבות ערך עליון ומוביל את החוסן הקהילתי. כל פעילות המתנ"ס שואפת לשלב בתוכה פעילים חברתיים מובילי דעה אשר יחד עם הצוות יוצרים תחומי תוכן ועניין שונים.

גיל הזהב: במתנ"ס פועל בית גיל הזהב במגוון תחומים ופעילויות אשר מותאמים לבני הגיל השלישי: ערבי תרבות ונוסטלגיה, תכניות משותפות עם תלמידים והורים, יזמות קהילתית לגיל השלישי, קבלות חג ועוד.

המתנ"ס פועל מתוך ראיה קהילתית ובשיתוף פעולה עם הרשות המקומית, גני הילדים, בית הספר והעסקים בקהילה.